Veri Analizi – Hizmetlerimiz – SEM
EN
Hizmetlerimiz

Veri Analizi

Veri Analizi & Performans Danışmanlığı

Günümüzde İnternet aracılığıyla üretilen veri hacmi, devasa boyutlara ulaşmış durumda. Tarih boyunca kayıt altına alınmış bilginin %90’ından daha fazlası, geçtiğimiz iki sene içinde yaratıldı. Artık yepyeni bir oyun alanımız var : Büyük Veri.

Web siteniz ve mobil uygulamanız, yaratılan veri hacmi sayesinde sadece sizin kullanıcılarınızla değil, onların da sizinle konuşabilmesini sağlıyor. Veri diliyle konuşulan bu dilin tercümesi ise, oldukça hassas ve özen isteyen bir mesele.

Veri analizi konusunda uzman VAPD ekibimiz; ziyaretçilerinizin web ve mobil mülklerinizde bıraktığı ayak izlerinin takip edilmesi, ihtiyaçlarınız doğrultusunda raporlanması, hedeflerinize uygun olarak analizi ve bu analizler rehberliğinde servislerinizin & sunduğunuz kullanıcı deneyiminin optimizasyonu konusunda size destek olur.

SEM VAPD, Büyük Veri’yi sizin için aksiyona dönüştürür.

 

Takip

SEM VAPD, ihtiyaçlarınıza en doğru cevap verecek Web Analiz araçlarını seçmenize ve servislerinize entegre etmenize yardım eder.

Web site ve uygulamalarınızda ziyaretçilerin yarattığı davranışsal verinin toplanması, İnternet üzerindeki bütün reklam formatlarının görüntülenme ve tıklanma sonrası verilerinin takip edilmesi, kendi CRM ve ERP veritabanlarınızda toplanan bilginin İnternet’te yaratılan veriyle birleştirilmesi, müşterilerinizi dinlemek ve yatırımlarınızı değerlendirmek için atılması gereken ilk ama en büyük adımdır.

Entegrasyon süreci boyunca size destek olarak, teknik ve operasyon ekiplerinizle birlikte hareket eden SEM VAPD ekibimizin farklı ürünler ile kapsamlı deneyimi bulunmaktadır. Danışmanlarımız, bu tecrübeyi sonuç odaklı bir iş anlayışıyla sunarak, ziyaretçilerinizin en küçük hareketinin dahi size ulaşmasını sağlar.

Web siteniz ve mobil uygulamanızda kullanıcıların gezerken bıraktıkları ayak izleri çok önemli ipuçları taşıyor. Bu ipuçlarını takip etmek, onları detaylı bir şekilde analiz etmek ve raporlamak oldukça önemli. Ama daha da önemlisi bu ipuçlarını anlamlandırabilmek ve pazarlama faliyetlerinde kullanılmak üzere aksiyona dönüştürebilmek.

 

Raporlama

Ziyaretçi ve müşteri verisini toplamak, tek başına yeterli değildir. Büyük Veri’nin en büyük risklerinden biri, toplanan verinin hacmi içerisinde kaybolmaktır. Takip edilen veri yoğunluğuyla başedebilmekse, ancak bu alanda uzmanlaşmış bir ekiple mümkündür.

Sizi ve ekibinizi dinleyerek, ihtiyaçlarınızı belirlemenizde size destek olan SEM VAPD ekibimiz, toplanan verinin size net bir şekilde ulaşmasını sağlar. İşinizin her alanındaki raporlamaları, ziyaretçilerinizin veri aracılığıyla verdiği mesajlarla zenginleştirir ve size tam bir hakimiyet sağlar

Web ve Mobil servislerinizle ziyaretçilerinizin etkileşimi, yatırımlarınızın geri dönüşü, müşterilerinizin e-ticaret işlemleri ve bunlar dışında size özel hazırlanan, işinize özel raporlar kolayca ulaşılabilir şekilde tasarlanır.

 

Analiz

Ziyaretçilerinizin size anlatmak istedikleri, her zaman seçilen veriyi raporlamakla mümkün değildir. Raporlanan ve ilk bakışta raporlama ihtiyacı hissetmediğiniz verinin kapsamlı analiziyle tasarım ve servislerinizdeki işleyişlere yön verebilir, başarı oranlarınızı arttırmak için veri ve analiz odaklı kararlar verebilir ve gelirinizi arttırabilirsiniz.

Potansiyelinizle aranızdaki engellerin ve servislerinizdeki darboğazların tespit edilmesi, bir hareket planıyla yapılacak optimizasyonların önceliklendirilmesi, işinize etki eden iç ve dış gelişmelerin belirlenmesi, ancak elinizdeki verinin analiziyle mümkündür.

Çeşitli istatistiki ve davranışsal analiz yöntem ve araçları kullanan SEM VAPD ekibimiz, ilk bakışta farkedilmesi çok güç olan olasılıkları gün yüzüne çıkararak başarıya ulasmanızda size destek olur.

 

Aksiyon

Kullanıcıların Web ve Mobil servislerinizi ne zaman ve nasıl terkettiklerine göre önlemlerinizi alarak sizinle daha fazla vakit geçirmelerini sağlamak, satın alım yapmayan ziyaretçilerinizi müşteriniz haline getirmek, kaybettiğiniz müşterilerinizi geri kazanmak, yatırım geri dönüşlerinizi artırmak ve işinizi büyütmek için SEM VAPD ekibimiz, analizler ışığında size bir strateji sunar.

Veri analizi sonuçları rehberliğinde alternatif tasarım ve servis işleyişleri konusunda danışmanlık vererek, bu alternatiflerle sonuçtan şüphe duyulmayacak şekilde A/B testler kurgular.

Ziyaretçi ve müşteri segmentasyonu yaparak, kullanıcılarınıza özel kampanyalarla ulaşmanızı, kişiye özel reklam verebilmenizi sağlar

Satın alım oranınızın ve ortalama sepet tutarınızın artması için devamlı optimizasyon danışmanlığı verir.

İçerik ve kullanıcı segmentasyonunu harmanlayarak, ziyaretçilerinize özelleştirilmiş tasarım ve içerik sunabilmenize önayak olur

“Reklam bütçemin yarısını boşa harcıyorum ama hangi yarısı olduğunu bilmiyorum.” Size bir sürprizimiz var, biz biliyoruz! ‘Ölçmediğiniz yarısını’ boşa harcıyorsunuz.