Performans Pazarlaması – Hizmetlerimiz – SEM
EN
Hizmetlerimiz

Performans Pazarlaması

Performans Pazarlaması

Performans Pazarlaması, satış ve/veya fırsat yaratma hedefiyle, arama motoru pazarlaması, yeniden pazarlama ve programlı satınalma teknolojileri kullanılarak oluşturulan pazarlama stratejisidir. Gelişen teknolojiyle beraber tüketiciyle etkileşimi arama motorlarının yanısıra, web sitenizi ziyaret ettikten sonra da sürdürmek, doğru kullanıcıyı doğru pazalama stratejileriyle hedeflemek artık kaçınılmaz hale geldi. SEM Performans Pazarlaması ekibimiz, bu karmaşık ve detaylı süreci sizin ihtiyaçlarınıza göre kurgulamak, yönetmek ve takip etmek için stratejiler oluşturmaktadır.

 

Arama Motoru Pazarlaması (SEM)

Markanızın dijital platformlarda hedef kitlenize en uygun maliyetlerle ulaşması, vermek istediğiniz mesajın en doğru şekilde gerçek müşteriye doğru zamanda iletilmesi, reklam kampanyalarınızın tasarlanıp, yönetilip, optimize edilmesi, SEM Performans Pazarlaması ekibi tarafından yapılmaktadır. Amacımız, markanıza özel geliştirilen reklam stratejileri ile yatırımın geri dönüşünü artırmak. arama motorları ve onların iş ortağı olan web sayfalarında görünen reklamlarınızın etkisini kolayca ölçmek ve doğru bir analizle üst düzeyde geri dönüş sağlamaktır.

SEM olarak dijital pazarlama çalışmalarımızda, tek bir mecraya odaklanmak yerine kullanıcıların internet yolculuğunda gezdiği mecralara odaklanıyoruz. Kullanıcının geçmiş davranışları ve pazarlama döngüsündeki pozisyonuna göre reklamları ve kampanya stratejilerini özelleştirip, en doğru mesajı veriyoruz.

 

Yeniden Pazarlama / Hedefleme (Remarketing / Retargeting)

Sitenize daha önceden gelmiş kullanıcılar için geliştirilen stratejilerle yatırımın geri dönüşünü artırmak mümkün. SEM Performans Pazarlaması ekibi olarak Yeniden Pazarlama kampanyalarında ilgili kitleleri doğru müşteri segmentasyonu ile hedefleyerek, bu kitlelere doğru zaman aralığında, doğru mesajı ileterek gelirlenizi arttırmayı hedefliyoruz.

 

Programlı Satınalma (Programmatic Buying)

Doğru hedef kitleye ulaşarak kullanıcıyı harekete geçirme potansiyeli en yüksek reklam modeli olan ‘Gerçek Zamanlı Hedefleme’ (Real Time Bidding), SEM’in Performans Pazarlaması ekibi tarafından markanızın hedefleri, imajı ve stratejisi doğrultusunda planlanır. Yeni nesil reklam sunum hizmetlerinin en etkili şekli, gerçek zamanlı hedefleme yapan RTB teknolojisidir.

Kullanıcı davranışları detaylı şekilde incelenerek kullanıcılar hedef gruplara ayrılırlar. Beklenen aksiyonları gerçekleştirmeyen kullanıcı grupları yeniden pazarlama yoluyla tekrar hedeflenir.