Bugünün ekonomik şartlarında veriye dayalı pazarlama ve karar alma mekanizmaları gittikçe önem kazanıyor. Eğer sağlam Google Analytics yeteneklerine sahipseniz, önceden hiç olmadığı kadar bu becerilerinize ihtiyaç duyuluyor. Fakat Google Analytics’i daha yeni öğreniyor olsanız da sizin için iyi haberler de var.

Bugünden itibaren web analiz teknikleri yanında Google Analytics’in uygulanması, yönetimi ve analiz araçları hakkında bir online kurs sunuluyor. Kurs, ilgilenen herkes için ücretsiz. Ayrıca, Google Analytics’de kalifiye/nitelikli olduğunuzu kanıtlayabileceğiniz bir de test var; Google Analytics Individual Qualification (Google Analytics Bireysel Uzmanlık) veya IQ testi.

Katılım ücreti 50 $ ücreti olan sınavda başarılı olabilmek için %75 ve ve üzeri puan gerekiyor. Başarılı olmanız halinde Google Analytics Bireysel Uzman olmaya hak kazanıyorsunuz. Kendinizi bir uzman olarak görüyor olsanız bile teste girmeden önce en azından online kursa göz atmayı ihmal etmeyin.

Kursa başlamak veya daha fazla bilgi için ConversionUniversity.com adresini ziyaret etmek yeterli. Burada tüm detayları içeren bir SSS ve Google Analytics IQ testine bir link bulacaksınız.

Bol Şanslar!