Weekly Observer

We Analyzed 5 Million Google Search Results:
Organic Click Through Rate

Biran Dean’in yeni paylaştığı CTR oranlarının sıralamalar ve birçok farklı metrik karşısında nasıl değiştiğini inceleyen detaylı bir rapor. Markalar için tahmini trafik oranı hesaplarken kaynak niteliğinde olabilir.
Google: You Can Use Multiple Types Of Structured Data On Same Page
Google artık farklı structured data tiplerini tek bir sayfada kullanmanın bir zararı olmadığını fakat sonuç tipine göre kullanılan mark-up tipinin önceliklendirdiğinden bahsediyor.
Google Webmaster Hangout Notes: August 23rd 2019
Bu hafta yapılan Google Webmasters Hangout görüşmesinde Javascript SEO’nun geleceği ve robots.txt komutları konuşuluyor.
A Developer’s Guide To SEO
Bir web developer olarak SEO’nun nasıl ele alınması gerektiği ve kod yapısında nelere dikkat edilmesi gerektiği bu yazıda detaylı olarak anlatılıyor. SEO analistlerin de gözden kaçırabileceği önemli maddeler olabilir. 
Goodbye,
Generic SEO Audit – Say Hello to Customization &
Prioritization

SEO Audit yaparken kontrol edilen standart checklist maddelerinden bazıları markalar için zaman kaybı olabiliyor. Bu hafta Whiteboard’da SEO audit yaparken kullanabileceğiniz önceliklendirme yöntemlerinden bahsediliyor. 
5 Takeaways from Mozcon as Someone with No SEO Experience
Mozcon 2019’da Seo tecrübesi olmayanların marka ve içerik yönünden vizyonlarını geliştirebileceği en önemli noktalar bu yazıda anlatılıyor.