Vichy – Başarı Hikayelerimiz – SEM
EN
Başarı Hikayelerimiz

Vichy

Lead ads (potansiyel müşteri reklamları) örnekleme stratejisi aracılığıyla yeni Mineral 89’un denenmesini arttırma.

Gizem Çeltekli, Kıdemli Ürün Müdürü, Vichy

“Facebook Lead Ads, hedefli tüketicimize ulaşmak için doğru hedef platform oldu. İlgili mesajları ve görselleri düşük maliyetli bir şekilde gösterebildik. Sağlanan bu reklam formatı, hedef tüketicilerimizin ürünü kısa bir süre deneyebileceği anlamına geliyordu ve sosyal medyada ürün görseliyle ilgili paylaşımı web sitemizdeki ürün incelemesi yorumları ile bir araya getirdi. Lead Ads ile marka hedeflerini gerçeğe dönüştürdük ve doğru tüketicilerle doğrudan etkileşim oluşturduk.”

Kampanya hedefi yeni bir ürünün lansmanıydı ve marka, en ilgili hedef kitleye numune ürünler göndermeyi amaçlıyordu. Kampanya stratejimiz, pazarlama hunisi üzerine kuruldu ve potansiyel müşteri kampanyası için Farkındalık safhasında 3 saniye video izleyenleri hedefledik. Kampanyanın başında 1.500 ürün numunesi vardı ve bunları dağıtmayı amaçladık. Kampanya neticesinde, oldukça kısa bir süre içerisinde ve son derece düşük bir maliyetle 1.500 potansiyel müşteri hedefimize ulaştık. Bu sonuç, yeniden pazarlama kitleleri kullanmanın reklam performansını daha etkili hale getirdiğini de gösteriyor.

Kampanya stratejisi, pazarlama hunisi üzerine kuruldu ve Lead Ads kampanyası için Vichy, Farkındalık safhasında 3 saniye video izleyenleri hedefledi. Kampanya neticesinde, oldukça kısa bir süre içerisinde (4 günden daha az) ve son derece düşük bir maliyetle 1.500 potansiyel müşteri hedefimize ulaştık. Bu sonuç, yeniden pazarlama kitleleri kullanmanın reklam performansını daha etkili hale getirdiğini de gösteriyor.

Potansiyel Müşteri Reklamları