Vestel – Başarı Hikayelerimiz – SEM
EN
Başarı Hikayelerimiz

Vestel

Yerli üretimiyle yalnızca Türkiye’nin değil, dünyanın da en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alan Vestel, 1984 yılında başlayan faaliyetlerini 1994 yılından beri Zorlu Holding bünyesinde sürdürüyor. 16’sı yurtdışı olmak üzere toplam 23 şirketten oluşan Vestel Şirketler Grubu, tüketici elektroniği, beyaz eşya, dijital ürünler, bilgi teknolojileri, LED aydınlatma ve savunma alanlarında geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. 154 ülkeye ihracat yapan ve Türkiye’de beyaz eşya kategorisinde ilk üç üreticiden biri olan marka, beyaz eşya satışlarını artırmak istedi.

(soldan sağa) Esra Nadar - Marketing Communication Responsible, Feza Turunçoğlu Erim - Marketing Communication Group Manager, Selim Alp Çelebi - Digital Media Planning & Buying Specialist

Google’ın sunduğu mağaza ziyaret ölçümleme sistemi sayesinde yatırım getirisi analizleri ile optimizasyon gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra mağazalarımıza yönlendirdiğimiz tüketicinin dönüşümünü Yer Uzantıları sayesinde takip edebildik. Yoğun bir satış stratejisi olan Vestel diğer satış kampanyalarında bu projenin olumlu sonuçları yol gösterici olacak.

Hedef

Yaklaşım

Sonuçlar

Devamını Oku

 

İletişim yapılan Nisan ayında üçlü set alımlarındaki büyüme geçen seneye göre %43 oranında gerçekleşti.