Vestel – Başarı Hikayelerimiz – SEM
EN
Başarı Hikayelerimiz

Vestel

11-25 Ekim 2013 tarihlerinde kapsamlı medya planı ile 6M üzerinde kullanıcıya eriştiğimiz Derin Mevzular kampanyası gerçekleştirildi. Youtube stratejisini internete özel videolar üzerine kurarak etkileşimi arttırdık.

Alper Ceylan - Dijital Pazarlama Yöneticisi

Google arama trendleri ve geçmiş yılların satış performanslarını göz önüne aldığımızda kurban bayramı öncesinde derin dondurucuya yönelik talebin çok arttığını farketmiştik. 2013 yılında derin dondurucu televizyon reklamını kullanmak yerine internete özel içerik yaratmaya karar verdik. BLAB ekibi ile şef Eyüp Kemal Sevinç'in derin dondurucuda ürün saklama önerilerinin olduğu videolar hazırlandı. Bir tanesi genel tanıtım videosu olmak üzere 28 adet Derin Mevzular videosu çekildi. Bu proje özelinde http://www.vestel.com.tr/derin-mevzular hedef sayfası hazırlandı, ayrıca tüm videolar YouTube kanalımıza yüklendi.

YouTube'a Özel Videolar Hazırlandı

Google ve YouTube üzerindeki video erişimi arttırmak için SEM ekibi ile birlikte çalıştık. Kampanya öncesinde YouTube'daki tüm reklam formatlarını yoğun olarak kullanacağımız şekilde bir medya planı hazırlandı. Bu plan Google arama ve görüntülü reklam ağındaki hedeflemelerle desteklendi. Reklamlar ilk hafta çok yoğun sıklıkta gösterildi, ikinci hafta frekans biraz düşürülerek devam edildi. Kampanya süresince 8 milyondan fazla reklam gösterimiyle 6 milyon üzerinde kişiye ulaştık. Genel tanıtım filminde 1 milyon üzerinde izlenme gerçekleşti. Ayrıca videodan yönlendirmelerle ek bir ücret ödemeden derin mevzular hedef sayfasına 400 bin seviyesinde trafik yönlendirildi.

Vestel Derin Dondurucu Aramalarında Ciddi Artış Sağlandı

Kampanya sonrasında arama trendlerini incelediğimizde Vestel Derin Dondurucu aramasının son 10 yılın en yüksek seviyesine ulaştığını gördük. Ayrıca Vestel marka aramasıda son bir yılın en yüksek seviyesine bu dönemde ulaşmıştı. Kampanya sırasında Derin Mevzular videosunu izleyenleri ve hedef sayfasına gelen kullanıcıları etiketlemiştik. Bu kitleye daha sonraki dönemlerde Buzdolabı ve Derin Dondurucu kampanyaları olduğunda yeniden hedefleme kampanyaları ile ulaşılıp başarılı geri dönüşler alındı. Derin Mevzular kampanyası; internete özel içeriğin yüksek erişimini ve yarattığı farkındalık ile arama trendlerine etkisini göstermesi açından bizim için çok önemli bir kampanyadır.

Derin Mevzular kampanyası; internete özel içeriğin yüksek erişimini ve yarattığı farkındalık ile arama trendlerine etkisini göstermesi açından bizim için çok önemli bir kampanyadır.