Turkish Airlines – Başarı Hikayelerimiz – SEM
EN
Başarı Hikayelerimiz

Turkish Airlines

2013’ün Kasım ayında, Turkish Airlines AdWords hesabının yönetimi SEM ekibine devredildi. Yapılan stratejik planlama ve kurgular ile hesabın kalitesi ve performansı önemli ölçüde arttırıldı.

Cengiz Değirmenci - Online Satış ve Pazarlama Müdürü

SEM ekibi için öncelikli amaç Google AdWords kurallarına uygun, kalite skoru göz önüne alınarak hazırlanacak kampanyaları oluşturmaktı. Bu kampanyalar oluşturulurken dikkat edilen önemli noktalar; sezonsal bilet satış trendleri, lokasyon hedeflemeleri, Google Analytics verileri ve ülke bazında yıllık aktivitelerdi. Bu veriler ışığında; en etkili geri dönüşü alacağımız kullanıcıya doğru zamanda ve doğru yerde reklam göstermeye başladık. Sonrasında yapılan düzenli optimizasyonlar, genişlemeler ve maksimizasyonlar sayesinde ROI, Gelir ve Google AdWords satışlarının genel internet satışları içindeki artışına tanık olduk.

Google ve SEM ekibiyle koordineli çalışmalar sonucunda lokal dilde kampanyalar dahil 10 ayrı dilde 100’den fazla ülkede reklam göstermekteyiz. Kullanıcıların bulundukları lokasyonlara göre çıkan promosyon fiyatlı reklamlar, SEM ekibinin yaptığı yazılım geliştirmeleri sayesinde otomatik olarak gösterilmektedir. SEM, global reklam ajansı kimliğini kullanarak lokal dildeki kampanyaların optimizasyonu için %100 destek almaktadır. Ayrıca; Google arama ağı için geliştirilen her yeni ürünü SEM sayesinde çok daha çabuk kullanmaktayız ve bu sayede reklam kalitesi anlamında diğer rakiplerimize karşı avantajlı duruma geçmekteyiz.

SEM'in, Google AdWords ve dönüşüm optimizasyonu hakkındaki rehberliği sayesinde, 2013 yılına nazaran ortalama olarak daha az reklam harcaması yaparak, daha yüksek rakamlarda geri dönüşler aldık. Ayrıca arama motoru reklamlarını destekleyen Real-Time-Bidding stratejileri sayesinde yeni kullanıcı sayımızda ciddi artışlar gördük. Bunun yanı sıra; Dinamik Yeniden Pazarlama reklamlarında yapılan kullanıcı segmentasyonları ve spesifik görsel reklamlar sayesinde, hem EMEA bölgesinde bu reklam türünü ilk kullanan havayolu şirketlerinden birisi olduk, hem de genel bilet satışına önemli katkılarda bulunduk.

Üst üste 4. kez Avrupa'nın en iyi havayolu seçilen Turkish Airlines dijital mecralarda da yükselişini sürdürüyor.