Turkcell – Başarı Hikayelerimiz – SEM
EN
Başarı Hikayelerimiz

Turkcell

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, 2013 yılının Kasım ayında web sitesinde köklü bir yapı değişikliğine giderek www.turkcell.com.tr ‘yi baştan aşağı yeniledi. turkcell.com.tr geçiş öncesi ve geçiş sonrası 20 günlük trafik verileri karşılaştırıldığında organik trafikte %5,34’lük bir artış yaşandığı görüldü. Ayrıca yeni siteye geçiş aşamasında mevcut sitede yapılan teknik geliştirmeler sayesinde bir sene içerisinde marka dışı organik aramalarda da % 36’lık bir trafik artışı sağlandı.

Sertan Eratay - Dijital Kanallar Direktörü

Günümüzde dijital pazarın dinamik değişimlerine ayak uydurmak adına enerjinizi hiç kaybetmeden yarışa devam etmeniz gerekiyor. Biz de turkcell.com.tr olarak arama motoru platformunda markamızın kendini en iyi şekilde ifade etmesi ve kullanıcıların ihtiyaçlarına her saniye dokunabilmesi için çalışmaya devam ediyoruz. Bu nedenle web sitemizin yenilenmesi sürecinde SEO projelerini ön planda tuttuk ve yenileme aşamalarının neredeyse tamamında SEO dostu düzenlemeleri uyguladık.. Bu sayede Turkcell müşterisi olsun ya da olmasın, herkesin her gün yaptığı milyonlarca aramada onlara turkcell.com.tr’deki en doğru hizmet ya da ürün sayfamızı gösterebiliyoruz. Arama sonuçlarında markamızın daha fazla kişiye erişmesi ve müşterilerimizin hayatını daha da kolaylaştırması için SEO çalışmalarımıza aynı hızda devam edeceğiz. Tüm bu süreçte SEM ekibi Turkcell’in yakın bir iş ortağı olarak projenin içinde yer aldı ve SEO projesinin liderliğini yürüttü. Büyük çaplı ve önemli bir transformasyonda Turkcell takımı olarak bilgi, deneyim, uzmanlık ve heyecanı ile bize değer katan SEM ekibiyle çalışmaktan son derece memnun olduk.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, 2013 yılının Kasım ayında web sitesinde köklü bir yapı değişikliğine giderek www.turkcell.com.tr ‘yi baştan aşağı yeniledi. Comscore verilerine göre Türkiye’de en çok ziyaret edilen 25. Web sitesi olan turkcell.com.tr’yi gelişen teknolojileri etkin biçimde kullanarak daha kullanıcı dostu hale getirmek amacıyla yapılan değişiklikler, sitenin SEO görünürlüğü açısından da önemli bir sınav oluşturuyordu. Bu teknik değişiklikler SEO açısından katkı sağlayabileceği gibi yanlış kurgulanan çalışmalar sıralama kaybına da neden olabilecekti.

Oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçmek ve yeni tasarımla birlikte SEO görünürlüğü artmış bir www.turkcell.com.tr oluşturabilmek amacı ile Turkcell IT ekibi ile tüm test sürecinde çok yakın bir çalışma yürütüldü ve eski URL’ler bire bir yeni sitedeki URL’ler ile eşleştirildi. Projenin zamanında yetiştirilebilmesi için atılması gereken adımlar Turkcell IT ekibi ile detaylı olarak paylaşıldı ve yoğun mesai sonucunda site hedeflenen zamanda açıldı.

Site geçişlerinde sıralama ve trafik kayıpları son derece sık yaşanan problemler olsa da, turkcell.com.tr geçiş öncesi ve geçiş sonrası 20 günlük trafik verileri karşılaştırıldığında organik trafikte %5,34’lük bir artış yaşandığı görüldü. Ayrıca yeni siteye geçiş aşamasında mevcut sitede yapılan teknik geliştirmeler sayesinde bir sene içerisinde marka dışı organik aramalar sonucunda da % 36’lık bir trafik artışı sağlandı.

SEM ekibi Turkcell’in yakın bir iş ortağı olarak projenin içinde yer aldı ve SEO projesinin liderliğini yürüttü.