Superonline – Başarı Hikayelerimiz – SEM
EN
Başarı Hikayelerimiz

Superonline

Turkcell Superonline, Türkiye'de evlere kadar 1000 Mbps'ye varan hızlarda internet erişimi sağlayan ilk telekom operatörüdür. ''Net Fiyat Tek Fiyat 49 TL'' kampanyasının bilinirliğini arttırmak için SEM ile çalışarak ciddi bir erişim sağlamayı başardılar.

Doğan Kurt - Dijital ve İnteraktif Medya Marka Müdürü

Hedef kitlemize özel reklam yapabilmek ve dijitali doğru kullanabilmek bizler için çok önemli. SEM, Google'da, belirlediğimiz KPI'lar çerçevesinde, GDN, Youtube ve Mobile kampanyaları kullanarak yüksek erişim sağladığımız bir proje hazırladı. Net fiyat Tek fiyat kampanyamızın reklam filmlerinin düşük maliyetlerle aldığı yüksek izleme oranları ile Turkcell Superonline aramalarında ciddi bir artış gözlemledik. Markamızın ve kampanyamızın gücünü ölçülebilir bir planlama ile ortaya koyan SEM, hedef kitlemize doğru mesajı iletmemizde de önemli ölçüde katkıda bulundu.

Tek Fiyat Net Fiyat Kampanya Stratejisi

Turkcell Superonline Şubat 2014'te 'Tek Fiyat Net Fiyat 49 TL.' kampanyası için başrollerinde Sabri Sarıoğlu ve Özkan Uğur‘un rol aldığı iki reklam filmi çekti. Hedeflediği kitlenin internet kullanım oranını da göz önünde bulundurarak GDN ağırlıklı olmak üzere SEM tarafından kurgu hazırlandı. Youtube üzerinde Masthead ve in-stream reklam yayınları yapıldı ve video lightbox formatları kullanıldı.

 

Rakamlarla Turkcell Superonline Kampanya Başarısı

Youtube Masthead, Youtube Mobil ve GDN'de, Turkcell Superonline'ın hedef kitlesine uygun ilgi alanı ve konu hedeflemeleri yapıldı. Üç haftada Youtube Masthead, Youtube in-stream ve GDN video lightbox'larda toplam 115.100.624 gösterim, 9.144.033 izlenme sağlandı. Sadece pre-roll kampanyasında, videonun tamamını izleyenlerin oranı %21, izleme maliyeti ise kişi başı 0.03TL olarak gerçekleşti.  Sadece engagement reklamların izleme maliyetleri kişi başı 4 kuruş, izlenme oranı %7.87 olarak tamamlandı.

Reklam gösterimleri internette başladıktan sonra, Turkcell Superonline arama hacmi %30 artmıştır.