Sigortam.net – Başarı Hikayelerimiz – SEM
EN
Başarı Hikayelerimiz

Sigortam.net

2001 yılında Türkiye’nin ilk online sigorta ve reasürans brokerlik şirketi olarak İlab Holding bünyesinde kuruldu. Sigortam.net, 20 sigorta şirketinin ürünlerini online karşılaştırma imkanı sunuyor

Sevil Mert - Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı

Yıllık pazarlama bütçemizin önemli bir kısmını Adwords kampanyalarına harcarken sürekli optimizasyon ihtiyacı ve yeni sunulan özelliklerin kullanılması kaçınılmaz hale geliyor. Adwords, bize istediğimiz maliyetlerle kaliteli dönüşüm yaratan en verimli kanalımız. Dönüşüm adetleri ve oranlarını artırırken maliyetlerimizi düşürmek ana hedeflerimiz. SEM’in uzman ekibi ile birlikte sürekli optimizasyon yaparak ve kampanyalarımızı kontrollü şekilde Adwords’ün yeni özelliklerini de kullanarak genişleterek optimum dönüşüm/maliyet dengesini koruyoruz.

AdWords Stratejisi

Sigortam.net, Google AdWords kampanyalarının yönetiminde Şubat 2011’den beri bu konuda uzmanlığına güvendiği SEM'den danışmanlık alıyor. SEM, Sigortam.net için, Google AdWords kampanya stratejilerinin üretilmesi, hesabın kurgulanması ve takibini yürütüyor. SEM, Google AdWords dönüşüm izleme özelliği yardımıyla yaptığı düzenli iyileştirme çalışmalarıyla dönüşüm oranlarının artırılması ve maliyetlerin düşürülmesi için çalışıyor. Kampanyalarda, mobil cihazlar üzerinden Sigortam.net'in Çağrı Merkezi'ne ulaşmaya çalışanları hedefleme yönünde Tıkla ve Ara uzantıları kullanılıyor. Google Arama Ağı'ndaki görünürlüğünü arttırmak için ise Reklam Site Bağlantıları özelliğinden faydalanılıyor.

Dönüşüm Odaklı Çalışmanın Getirileri

SEM ile çalışarak dönüşüm maliyetlerini istediği seviyelerin altında tutmayı başaran Sigortam.net, hedef kitlesine ulaşan AdWords kampanyaları sayesinde dönüşüm oranını 2011 Şubat-Haziran ayları içerisinde %14 artırdı. 7 hafta gibi kısa bir sürede Tıkla ve Ara özelliğini kullandığı kampanyalarda mobil cihazlar üzerinden çağrı merkezine 2,855 telefon aldı. Çağrı Merkezi’ne ve başvuru formuna gelen başvuruları Adwords Dönüşüm İzleme sayesinde gerçek zamanlı olarak açık bir şekilde takip etti. Sigortam.net diğer reklam mecralarından AdWords kullanımına geçtikten sonra yıllık pazarlama harcamalarını 1/3 oranında azalttı ve buna rağmen müşteri kazanımı ve satışa dönüşümde artış sağladı.

Dönüşüm Odaklı Çalışmanın Getirileri