NISSAN – Başarı Hikayelerimiz – SEM
EN
Başarı Hikayelerimiz

NISSAN

Bu ayki başarı hikayemiz Facebook Global'den! Nissan ve SEM işbirliği sayesinde Facebook reklamları aracılığıyla 160'ın üzerinde araç satışı gerçekleşti. Bu kampanya Lead Ads reklam modeli ile yapılmış en efektif kampanya olarak Facebook tarihine geçti. Ayrıca, global çapta büyük ilgi gören bu başarı hikayesinden Facebook COO’su Sheryl Sandberg Facebook Q2 2016 Earnings Call konuşmasında özellikle bahsetti.

Emre Özocak, Nissan Pazarlama Müdürü

SUV Family kampanyasının mükemmel sonuçlarından sonra Facebook Lead Ads medya pazarlama karmamızın önemli bir parçası haline gelmeye başladı. Lead Ads'in sadeliği, hedefleme seçeneklerinin çokluğu, marka ve hedef kitle arasındaki bağlantıyı verimli bir şekilde yola koyması pazardaki müşterilerimize direkt olarak ulaşmak için bir yol oluşturdu. Kısa süreli satışlara bakıldığında Lead Ads, diğer modellere oranla çok daha etkili verimli bir model haline geldi.

2015 Ekim ayında başlanılan reklam yayınlarına 5 ay boyunca devam edildi. Bu kampanya sonucunda 7.2 milyon olan hedef kitlenin %80’ine ulaşılarak, toplamda 5.8 milyon kullanıcıya erişildi. Reklam kampanyası sonucunda 20,905 adet form toplandı ve toplam 160 araç satışı gerçekleşti.

Reklam yayınlarının maliyeti diğer mecralara kıyasla 2.1 kat daha az olurken, form maliyetleri de diğer online mecralara göre 9.3 kat daha az oldu.

Facebook’un Lead Ads reklam modeli, ilgili kullanıcılara markanın web sitesine gitmeden form doldurma imkanı sağlıyor. Nissan ile yapılan bu reklam kampanyasında da, Nissan’ın çağrı merkezi Lead Ads reklam modeli aracılığı ile form dolduran potansiyel müşterilere ulaşarak, 160 adet araç satışı gerçekleştirdi

 

 

 

Nissan ve SEM işbirliği sayesinde Facebook reklamları aracılığıyla 160'ın üzerinde araç satışı gerçekleşti.