MediaMarkt – Başarı Hikayelerimiz – SEM
EN
Başarı Hikayelerimiz

MediaMarkt

Mağaza ziyaretleri için Akıllı Teklif stratejisinden yararlanan MediaMarkt Türkiye çok kanallı gelirini %113 artırdı.

-Selçuk Kaya, Dijital Pazarlama Müdürü, MediaMarkt Türkiye

"Online ve offline sonuçları bir araya getirerek, dijital pazarlama faaliyetlerimizin planlama ve izleme aşamalarında çok kanallı Yatırım Getirisi boyutunu dikkate alabildiğimiz için daha iyi sonuçlar elde ettik."

MediaMarkt, müşterilerinin alışveriş deneyimi incelendiğinde birçok kişinin ürünü internetten araştırmasına rağmen satın alma işlemini mağazada tamamladığını fark etti. MediaMarkt'ın, reklam harcamalarından elde edilen geliri değerlendirebilmesi için online ve offline kanallar arasında bir köprü kurması büyük önem taşıyordu. Bunun için de hem online hem de offline değer optimizasyonuna imkan tanıyan bir teklif verme çözümünden yararlanmaları gerekiyordu.

MediaMarkt Türkiye Dijital Pazarlama Müdürü Selçuk Kaya şu açıklamayı yapıyor; “MediaMarkt Türkiye'nin büyüme stratejisi hem online trafiği hem mağaza trafiğini artırmaya odaklı. Google ile sadece online satışlarımızı değil, mağaza trafiğimizi de kampanya düzeyinde ölçebiliyoruz. Dijital reklamcılığa yaptığımız yatırımların mağaza ziyaretleri ve satışları üzerindeki etkisi bu sayede görünürlük kazandı.”

Önce mağaza ziyaretlerinin değerini tespit eden marka, daha sonra çok kanallı toplam gelir optimizasyonu yapmak amacıyla seçili kampanyalarda Akıllı Teklif'i test etmek için kolları sıvadı. Ayrıca, Dinamik Arama Ağı Reklamları kampanyalarından birinde de kendi web sitesindeki içerikleri kullanarak reklamlarla gerçek aramaları hedefleyen hedef ROAS Akıllı Teklif'i test etti. Devamını oku...

 

Almanya'da kurulan MediaMarkt'ın günümüzde Avrupa ve Asya'da yüzlerce şubesi bulunuyor. Avrupa pazarının lideri olan firma, ABD'li Best Buy'dan sonra dünyanın ikinci en büyük perakende tüketici elektroniği zinciri konumunda.