Media Markt – Başarı Hikayelerimiz – SEM
EN
Başarı Hikayelerimiz

Media Markt

1979 yılında kurulan MediaMarktSaturn Retail Grubuna bağlı MediaMarkt, bilgisayardan akıllı telefonlara, küçük ev aletlerinden kişisel bakıma, beyaz eşyadan televizyona tüketici elektroniğiyle ilgili geniş bir ürün gamını 14 ülkede 850’den fazla mağazasında müşterileriyle buluşturuyor. Türkiye pazarına 2007 yılında giriş yapan perakende zincirinin bugün ülkenin dört bir yanında 71 mağazası ve online’da mediamarkt.com.tr mağazası bulunuyor.

- Çağanur Atay Uçtu, MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Üyesi, Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü

“Marka olarak, kullanıcının ürün aramalarında doğru mesajlarla karşısına çıkıyor olmanın, “ürün ve hizmet çeşitliliği” anlamında doğru bir algı yaratacağına inanıyoruz. Bu da, emin adımlarla ilerlediğimiz teknoloji alışverişinde akla ilk gelen marka olma yolculuğumuzda bize katkı sağlıyor.”

Hedefler

Yaklaşım

Sonuçlar

Hem fiziksel mağazalarında hem de online satış kanalı mediamarkt.com.tr’de binlerce ürünü tüketicisine sunan marka, yüksek teknoloji ürünlerine odaklanıyor ve en iyi deneyimi sunma hedefiyle her geçen gün servislerini güçlendirmeye devam ediyor. Son iki yılda mağaza sayısını %50 artıran ve online’da %30’luk bir büyüme elde eden MediaMarkt, Search Ads 360’ın Inventory Management özelliğinden faydalanarak ürün feed’indeki kategorileri en etkin şekilde kullanmak üzere düzenlemek ve maksimum verimi elde etmek istedi.

Satın alma yolculuğunun son adımına gelmiş ve hangi ürünü alacağına karar vermiş kullanıcıların yaptığı ürün aramalarında, kalite puanlarını maksimize ederek en doğru söylemle reklamını göstermek ve MediaMarkt’ın tüketicilerin vazgeçilmez adresi olmasını sağlamak markanın ana hedefini oluşturuyordu. MediaMarkt, ajansı SEM ile birlikte, “Tam olarak istediğin ürün MediaMarkt’ta var, üstelik, rakipsiz fiyatlar ve en iyi hizmet ürünlerini içeren MediaMarkt avantajlarıyla” mesajının verilmek istediği bir kampanya kurgusu oluşturdu. Ürün feed’inde bulunan ve ürün ismi sütununda gönderilen bilgilerin karakter sınırının çok üzerinden olmasından kaynaklı yaşadığı sorunları çözmek istedi.

Devamını Oku...

MediaMarkt, Search Ads 360 kampanyasıyla yatırım getirisini %41 artırdı