Markafoni – Başarı Hikayelerimiz – SEM
EN
Başarı Hikayelerimiz

Markafoni

SEM olarak Türkiye'nin en büyük e-ticaret sitelerinden Markafoni’nin marka dışı reklam harcamalarından elde edilen gelirini Google Analytics 360, AdWords ve dahili CRM verilerini kullanarak %352 artırdık!

Dijital Pazarlama Müdürü Alican Ertem

Markafoni Grubu Dijital Pazarlama Müdürü Alican Ertem; “SEM ile uzun vadeli, başarılı bir iş ortaklığımız var. Verilere dayalı pazarlama yaklaşımları, Markafoni’nin pazarlama kültürüne mükemmel şekilde uyuyor. SEM ile birlikte çalışarak, kampanya verilerini toplamak ve analiz etmek için hem Google Analytics 360’tan hem de yeni Google AdWords raporlama arayüzünden yararlandık. Yeni AdWords raporlama arayüzü ve Google Analytics 360’ın benzersiz raporlama özelliği, performansı etkili şekilde analiz etmemize yardımcı oldu.”

7 milyonu aşkın kayıtlı kullanıcısı olan Markafoni, Arama Ağı kampanya hedefleme stratejisinde kullanıcı tabanını kullanabilme fırsatını farketti. Detaylı bir çalışma ile Markafoni’nin CRM segmentleri Google Analytics 360'a aktarılarak, yeniden pazarlama segmentleri oluşturuldu.

AdWords tarafında ise,  oluşturulan her CRM segmenti  özel reklamlar ve özel teklif stratejileri ile hedeflenebildi.

Markafoni'nin CRM segmentleri, hedefli olmayan kampanyalara göre önemli ölçüde daha iyi performans gösterdi. Marka dışı Arama Ağı reklamlarında, tıklama oranı %49 arttı.

İlgi düzeyi yüksek olan kitleye hedefli reklamlar gösteren Markafoni'nin marka dışı reklam harcamalarından elde ettiği gelir, hedefli olmayan kampanyalara göre %352 arttı.

Ayrıca, farklı segmentlerde yapılan teklif optimizasyonu marka dışı tıklama maliyetlerini %163 artırmış olsa da, hedefli olmayan kampanyalarla kıyaslandığında marka dışı dönüşüm oranı %986 arttı. Bu da marka dışı edinme maliyetinde genel olarak %76 azalış sağladı.

Markafoni’nin marka dışı reklam harcamalarından elde edilen gelirini %352 artırdık