M.A.C Cosmetics – Başarı Hikayelerimiz – SEM
EN
Başarı Hikayelerimiz

M.A.C Cosmetics

Lüks makyaj sektörünün lider markası M.A.C Cosmetics, hem mağazalarında hem de internet sitesinde makyaj, cilt bakımı ve parfüm kategorilerinde ürünler sunuyor. Müşteri odaklı bakış açısına sahip olan marka, değişen beklentileri dinleyerek hem trend hem de inovatif ürün yaratma sürecinde edindiği içgörülerden besleniyor. M.A.C, 1,5 milyona yakın takipçisiyle YouTube Türkiye’nin güzellik ve stil kategorisinde en büyük kanalının sahibi Merve Özkaynak ve medya ajansı SEM ile Türkiye’de bir ilk olma özelliğine de sahip olan başarılı bir işbirliğine imza attı.

Alev Selbes, M.A.C Digital & Consumer Engagement Manager & Tuğba Çeteğin, M.A.C Marketing Manager

Pazarın trafik ve satış düşüşü gözlemlediği Ramazan döneminde, mağazalardaki satış ve trafik artışını sağlayan aynı zamanda sosyal medyada konuşulurluk oranı ve etkileşim artışı yakaladığımız başarılı bir YouTube kampanyası gerçekleştirdik. Bu kampanya gelecekteki pazarlama stratejimizde de yol gösterici olacak.

M.A.C hakkında


Hedefler


Yaklaşım

Sonuçlar

Devamını oku

Güzellik ve moda sektörlerinde yol gösterici olmayı hedefleyen M.A.C, bir YouTube içerik üreticisi olan Merve Özkaynak ile birlikte bir proje geliştirmeye karar verdi.