Loreal Paris – Başarı Hikayelerimiz – SEM
EN
Başarı Hikayelerimiz

Loreal Paris

L’Oréal Türkiye, Instagram için göz alıcı video reklamlarla yeni Sugar Scrubs ürün serisinin lansmanını yaptı ve sonuç olarak, önceki kampanyalarla karşılaştırıldığında 3 kat daha yüksek pazar payı değeri ve hacmi elde edildi.

L’OREAL KIDEMLİ ÜRÜN YÖNETİCİSİ ÇIÇEK KARAGÖZ

Büyük kampanya fikrimizi çeşitli cihazlarda Facebook ve Instagram aracılığıyla kendi yerel tüketicilerimizin gözünden hayata geçirmemiz, mesajımızı iletmek için harika araçlar sağlamanın yanı sıra kreatifliği ve Instagram’ın gücünü bir arada kullanmanın harika bir yolunu sundu.

HEDEF

Sugar Scrubs Ailesi Lansmanı

L’Oréal Paris, Türkiye’de yeni Sugar Scrubs ürünleri için farkındalığı arttırmak ve satışları yönlendirmek istiyordu. Seri, tüm cilt türlerine uygun olarak tasarlandı ve nazik bir şekilde cildi soymayı, cilt kusurlarıyla mücadele etmeyi ve gözenekleri açmayı hedefliyor.

ÇÖZÜM

Parlak ve Canlı Videolar Oluşturma

L'Oréal Paris, insanlara zamanlarını harcadıkları yerde, yani cep telefonlarında ulaşmak istedi. Bunu dikkate alarak, Instagram video reklamlarına fazlasıyla yoğunlaşarak Sugar Scrubs serisinin lansmanını yapmaya karar verdi. Instagram’ın en iyi uygulamalarına uyan videolar, 9:16 boyut dahil olmak üzere mobil ekrana tamamen uyacak şekilde tasarlandı.

Parlak videolar üzüm çekirdeği yağı, kivi çekirdekleri ve kakao ve kakao yağı olmak üzere üç varyantı sergileyerek ürünü hızlı bir şekilde tanıttı. Metin, ana mesaj noktalarını doğrudan ve sade bir şekilde iletti: Sugar Scrubs serisi yumuşaktır ve bebek cildi gibi bir sonuç verir.

L'Oréal Türkiye, Mart-Mayıs 2018 arasında gerçekleştirilen bu 2 aylık kampanya ile muhteşem sonuçlar elde etti. Sonuçlar:

Herkes için güzellik