L'OREAL – Başarı Hikayelerimiz – SEM
EN
Başarı Hikayelerimiz

L'OREAL

L’Oréal Türkiye, Instagram için göz alıcı video reklamlarla yeni Sugar Scrubs ürün serisinin lansmanını yaptı ve sonuç olarak diğer tüm marka ölçütleri arasında reklam hatırlama oranında 13 puanlık bir artış ve etkileyici iş sonuçları elde edildi.

Kıdemli Ürün Yöneticisi Çiçek Karagöz

“Büyük kampanya fikrimizi çeşitli cihazlarda Facebook ve Instagram aracılığıyla kendi yerel tüketicilerimizin gözünden hayata geçirmemiz, mesajımızı iletmek için harika araçlar sağlamanın yanı sıra harika bir kreatif destek de sundu.”

Herkes için Güzellik

Dünyanın önde gelen kozmetik ve güzellik markası L’Oréal Paris’in cilt bakımı kategorisi, aralarında nemlendiriciler, cilt temizleyiciler, anti-aging kremleri ve serumların da bulunduğu geniş bir cilt bakımı çözümleri yelpazesi sunuyor. Herkesin buna değer olduğu fikri üzerine inşa edilen marka, reklamlarında ve ürünlerinde kapsayıcılığı ve çeşitliliği destekliyor.

Sugar Scrubs Ailesi Lansmanı

L’Oréal Paris, Türkiye’de yeni Sugar Scrubs ürünleri için farkındalığı arttırmak ve satışları yönlendirmek istiyordu. Tüm cilt türlerine uygun olan seri, mümkün olan en nazik şekilde cildi soyuyor, cilt kusurlarıyla mücadele ediyor ve gözenekleri açıyor.

 

Parlak ve Canlı Videolar Oluşturma

 

L'Oréal Paris, tüketicilere zamanlarını harcadıkları yerde, yani cep telefonlarında ulaşmak istedi. Bunu dikkate alarak, Instagram videolarında fazlasıyla yoğunlaşarak Sugar Scrubs serisinin lansmanını yapmaya karar verdi. Instagram’ın en iyi uygulamalarına uyan videolar, 9:16 boyut dahil olmak üzere mobil ekrana tamamen uyacak şekilde tasarlandı. Parlak videolar üzüm çekirdeği yağı, kivi çekirdekleri ve kakao ve kakao yağı olmak üzere üç varyantı sergileyerek ürünü hızlı bir şekilde tanıttı. Ekran dili, ana noktaları doğrudan ve sade bir şekilde iletti: Sugar Scrubs serisi yumuşaktır ve bebek cildi gibi bir sonuç verir.

L'Oréal Türkiye, sektör ölçütlerini geride bırakan muhteşem sonuçlar elde etti. Kampanya, reklam hatırlama oranında 13 puanlık artış (genel olarak ambalajlı tüketici ürünlerine ilişkin ortalama 8 puan ile karşılaştırıldığında) ve marka farkındalığında ise 7 puanlık artış (3,7 puanlık CPG ölçütü ile karşılaştırıldığında) ile sonuçlandı.  Marka satışları, Şubat 2018 ile karşılaştırıldığında hem değer hem de hacim açısından %200’ün üzerinde artış gösterdi.

Instagram’da yeni bir serinin lansmanı