LC Waikiki – Başarı Hikayelerimiz – SEM
EN
Başarı Hikayelerimiz

LC Waikiki

Facebook ve Instagram video reklamları ile kampanya farkındalığı artışı

Seçil Göker Aycan Dijital Pazarlama Müdürü, LC Waikiki

Facebook ve daha da önemlisi Instagram, günlük yaşamlarında moda arayışında olan topluluklara ulaşma ve etkileşime geçme konusunda önemli platformlardır. Üstelik, çok çeşitli Facebook ve Instagram görsel reklam formatının mobil olarak optimize edilmiş kreatif içerikle birlikte kullanılması, pazarlama hedeflerimizin tutturulmasında ve aşılmasında önemli bir rol oynadı.

HİKAYE

İyi giyinmek herkesin hakkı

LC Waikiki, herkesin iyi giyinmeyi hak ettiğine inanıyor. 1988 yılında Fransa’da kurulan ve 1997 yılında bir Türk markası haline gelen şirket, şu anda 868 mağaza ile 38 ülkede faaliyet gösteriyor. Bugün, Türkiye’nin en büyük ekonomik moda şirketi.

 

HEDEF

Yeni sezon kutlaması

LC Waikiki, yeni bir renkli temel ürün serisinin lansmanını yaparken marka farkındalığını arttırmak istiyordu. Perakendeci, geniş bir kitlede kampanya farkındalığın arttırmanın eğlenceli yeni sezon serisinin satışlarında artış sağlamasını umuyordu.

ÇÖZÜM

Renkli kampanya

Yeni kıyafet serisine yeni müşteriler çekmek için LC Waikiki, Facebook ve Instagram’da ve ayrıca TV’de, sinemalarda ve ev dışındaki diğer konumlarda bir video kampanyası yürüttü. Kampanya, öncelikle farkındalığı arttırmak ve ardından dönüşüm oranı sağlamak için tasarlandı.

Marka, 18-35 yaş grubundaki erkekler ve kadınlardan ve 20-45 yaş grubundaki ebeveynlerden oluşan geniş bir kitleyi hedefleyerek Facebook Haber Kaynağında video reklamlar, Hızlı Deneyim ve karusel reklam formatında reklamlar, Instagram akışı ve Hikayelerini kullandı. Kampanya kreatifi, yeni serinin birçok göz alıcı renkli seçeneği ile tanınmış bir ünlü kullanarak yürütüldü ve kameranın her yanıp sönmesinde değişik bir kıyafet gösterdi.

SEM Medya Ajansı, farkındalık, değerlendirme ve satın almaya odaklanarak kampanyanın 3 aşamalı olarak sunulmasında LC Waikiki’ye yardımcı oldu. Farkındalık aşamasında, reklamlar için geniş bir kitle hedeflendi. Değerlendirme ve satın alma aşamalarında ise farklı reklamlar, farkındalık aşamasında videoları seyretmiş olan kişileri yeniden hedefledi. Bu, markanın içeriği taze tutarak mümkün olabildiğince fazla sayıda bir kitleye ulaşmasına yardımcı oldu. LC Waikiki, Facebook ve Instagram’ı kullanarak, perakendecilerin sonbahar koşuşturması içerisinde dikkat çekmek için rekabet ettiği bir ortamda moda bilincine sahip potansiyel müşterilere ulaşabildi.

Türk perakendeci, Facebook ve Instagram video reklamları ile yeni bir ürün serisinin lansmanın yaptı ve bu lansman, kampanya farkındalığını ve marka bilinirliğini 8 puan arttırdı.