LC Waikiki – Başarı Hikayelerimiz – SEM
EN
Başarı Hikayelerimiz

LC Waikiki

Google Analytics ve Search Ads 360 platformları nasıl verimli bir şekilde entegre edilerek bir arada kullanılır?

Merve Kolay Kurtuluş, E-Commerce Digital Marketing and Analytics Manager, LC Waikiki

Search Ads 360 ile kullanıcılarımızın doğru zamanda doğru tekliflerle karşısına çıkarak arama reklamlarımızın Yatırım Getirisi değerinin önceki döneme göre %47 artmasını sağladık. Buradaki çalışmalar tüm kampanyalara bütünsel bir şekilde bakmamızı sağlarken performans anlamında da avantaj sağlamış oldu.

Hedefler

Giyim kategorisindeki marka dışı yani jenerik aramalarda dönüşüm oranını ve yatırım getirisini artırmak

Yaklaşım

Google Analytics 360’dan edinilen içgörüler Search Ads 360’a yansıtıldı 

Günümüzün çok kanallı ve cihazlı dijital dünyasında uçtan uca kullanıcı yolculuğunu görmek, kullanıcıların aldıkları aksiyonları, ilgi alanlarını ve satın alma eğilimlerini anlamak, buradan anlamlı içgörüler edinmek ve bu doğrultuda bir aksiyon planı çıkarmak başarıya ulaşmak için en temel ve kritik adımlar. Google Analytics 360’ın sunduğu içgörüler ve bunları temel alarak şekillendirilebilecek stratejiler ve aksiyonları Search Ads 360 aracılığıyla arama kampanyalarına yansıtmak, markalara büyük bir avantaj sağlıyor. Müşteri yolculuğuyla uyumlu ve müşterinin mevcut ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yürütülecek bir iletişim, markaların en yüksek performansı elde etmelerini kolaylaştırıyor.

Kenya’dan Malezya’ya, Romanya’dan Kazakistan’a, Güney Afrika’dan Fas’a 46 ülkedeki mağazalarında dünyanın dört bir yanındaki müşterileriyle buluşan LC Waikiki de marka ve giyim kategorisindeki marka dışı yani jenerik aramalarda dönüşüm oranını ve yatırım getirisini artırmak için Google Analytics 360’dan edindiği içgörüleri Search Ads 360 aracılığıyla arama kampanyalarına yansıtacak bir kurgu oluşturmaya karar verdi.

Belirli giyim kategorilerinde ürün araştırması yapan ve satın almayı düşünen fakat aklında bir marka belirlememiş olan kullanıcıların hedef kitle olarak belirlendiği kampanyada, arama yapılan kategorilerde doğru stratejiyle reklam çıkabilmek ana hedefti. Bunu yaparken de marka hedefleri doğrultusunda kampanyaları yönetip marka dışı performansı yükseltmek amaçlandı.,

 

Devamını Oku...

 

Sonuçlar Search Ads 360 Akıllı Teklif stratejilerinin kullanıldığı kampanyaların Yatırım Getirisi’nde %47 oranında artış, birim maliyette ve toplam maliyette ise sırasıyla %23 ve %13 oranında düşüş