Lancome – Başarı Hikayelerimiz – SEM
EN
Başarı Hikayelerimiz

Lancome

Lüks güzellik markası Lancôme Türkiye, insanları yeni parfümünü denemeye teşvik etmek üzere Anneler Günü kampanyası için Instagram Hikayesine reklamlar ekledi ve bunun neticesinde başarılı bir şekilde potansiyel müşteri sayısını arttırdı ve maliyetlerini düşürdü.

CAN CİCİOĞLU, LANCÔME TÜRKİYE ÜRÜN MÜDÜRÜ

Türkiye’de Instagram Hikayesi kullanımındaki artış dikkate alındığında kampanya, doğru müşteri kitlesine daha yüksek kapsama alanı ve daha düşük maliyetlerle numune sunmanın harika bir yoludur.

HEDEF

Numuneden satışa

Güzellik şirketi, Anneler Gününde yeni parfümü ile ilgili farkındalığı arttırmak ve yeni ve mevcut müşterilerini bir numuneyi denemeye ve bunun neticesinde ürünü satın almaya ikna etmek istiyordu.

ÇÖZÜM

Bir Anneler Günü anı oluşturma

Lancôme ve ajansı SEM, hedef kitleye ulaşmak ve ürünü denedikten sonra hedef kitleyi ürünü satın almaya teşvik etmek üzere La Nuit Trésor’un lansmanı için Anneler Gününe bir entegre kampanya planladı. Marka, yeni parfümün ve ünlü Penelope Cruz’un yer aldığı bir dizi video reklam paylaştı. Reklamların offlineda ve Facebook’ta oynatılmasına ek olarak, güzellik markası Instagram Hikayesine de reklamları ekledi. Instagram Hikayesindeki reklamlar, potansiyel müşteri adayları kazanmak için kullanıldı. İzleyiciler reklamı gördüğünde, parfümün numunesini talep etmek üzere ekranı yukarı kaydırdı.

Lancôme, geniş bir kitleye ulaşmak için reklamları 18 yaş ve üstündeki kadınlara hedefledi ve ayrıca ürünle en fazla ilgilenebilecek kadınlara ulaştığından emin olmak için benzer bir kitle oluşturdu.

Lancôme, pazarlama karışımına Instagram Hikayesinde reklamları da ekleyerek güçlü sonuçlar elde etti. Potansiyel müşteri başına maliyetlerini %66 oranında azalttı ve potansiyel müşteri sayısını 4 kat arttırdı.

Doğal güzelliği arttırın