İdefix – Başarı Hikayelerimiz – SEM
EN
Başarı Hikayelerimiz

İdefix

Türkiye’nin ilk online kitabevi olarak 1996 yılında kurulan idefix, kitap, film, müzik, elektronik, kırtasiye, oyun gibi 10 farklı kategoride 200 binin üzerinde ürün sunuyor. Online mağazacılıkta önemli bir paya sahip olan idefix, tek tıkla ödeme kolaylığı, mobilden sipariş gibi hizmetlerle de tüketicinin hayatını kolaylaştırıyor.

Taner Doğuer, Dijital Pazarama Müdürü, idefix

Online kampanyalarda bu tür yenilikçi reklam modellerini hızlıca deneyimlemek dijital pazarlama ekibi olarak bizi günceli takip etme adına hem dinamik tutuyor hem de rekabette önemli fırsatlar sunuyor.

Hedefler

Elde edilen geliri artırmak
Reklam harcamalarından sağladığımız geliri artırmak
Zaman tasarrufunda operasyonel fayda sağlamak


Yaklaşım

Akıllı Alışveriş reklam modeli benimsendi


Sonuçlar

%5 daha az maliyetle alışveriş gelirinde %10’luk artış
“Okumak Ne Güzel Şey” sloganıyla pazarlama iletişimini sürdüren ve Türkiye’deki kitap okuma oranını artırmayı kendine misyon edinen idefix; Kararsız Okur, Türkiye Ne Okuyor, Haftaya Özel, Ölmeden Önce Okumanız Gereken 1001 Kitap gibi listelerle zengin bir içerik skalası sunuyor. Dijitalden elde ettiği geliri artırmak isteyen marka, Google’ın sunduğu yeni bir reklam modeli olan Akıllı Alışveriş kampanyalarını deneyimlemek ve ilklerden biri olmak istedi.

Akıllı Alışveriş kampanyaları kullanıldığında, ağlarda çeşitli reklamların gösterilmesi için mevcut ürün feed'i ve öğeler Google'ın makine öğrenimi ile birleştiriliyor. Sistem ürün feed'inden aldığı verileri markanın sağladığı resim ve metin öğelerinin farklı kombinasyonlarıyla test ediyor, ardından Google Arama Ağı, Google Görüntülü Reklam Ağı, YouTube ve Gmail dahil olmak üzere Google ağlarında en alakalı reklamları tüketiciye gösteriyor.

Devamını Oku...

idefix Akıllı Alışveriş kampanyasıyla alışveriş reklam satışlarından elde ettiği geliri %10 artırdı