Gratis – Başarı Hikayelerimiz – SEM
EN
Başarı Hikayelerimiz

Gratis

Büyük etki için akıllı değişiklikler: YouTube'dan yeni çözümlerle performansı artırın.

Ali Çamarası - Dijital Pazarlama Yönetmeni

Gratis olarak TV’nin aksine YouTube’un ölçümlenenebilir bir dijital performans mecrası olarak kullanabileceğinden emindik ancak bu kadar kısa zamanda bu kadar net bir sonuç almayı beklemiyorduk.

Uzun süreli mağaza kapanışları, dünya çapında markaları, online satışları artırmaya odaklanmak için medya kampanyalarını yeniden gözden geçirmeye zorladı. Dijitale geçişle birlikte, her reklamverenin aslında bir performans reklamcısı olduğu daha da netleşti.

Pazarlamacılar, YouTube’da bütçelerini ihtiyaca göre artırma ya da azaltma ve en önemlisi sonuç elde etmek için yatırım yapma esnekliğine sahip. İşletmeler yeniden açılmaya başladıkça, YouTube'da hem online hem de offline satın alımları teşvik etmek için videoyu kullanma fırsatına sahip oluyor. Şu da bir gerçek ki, alışveriş yapanların %40’ından fazlası YouTube’da keşfettikleri ürünleri satın alıyor.

Bugün artık tüketicilere akıllı çözümlerin yardımıyla YouTube’da ilham vermek ve onları alışverişe yönlendirmek, daha fazla dönüşüm elde etmek için otomasyondan faydalanmak ve ilişkilendirmeyi daha da kuvvetlendirmek mümkün.

Video reklamlarınızı yeni vitrininiz yapın

Markalar, yeni ürünleri tüketicilere sunarken stratejik olarak video reklamları kullanıyor. Son zamanlarda, Gratis’in bayram kampanyası için online ve mağaza olarak 360 derece oluşturduğu hikayeleri çok kanallı biçimde tüm mecralarda aynı dilden aktarması gerekiyordu. YouTube'u tam bir dönüşüm hunisi çözümü olarak kullandılar ve satın alma olasılığı en yüksek kitlelerle bağlantı kurdular.

Bu noktada işletmelerin daha güçlü bir e-ticaret varlığı oluşturmalarına yardımcı olmak, işlem yapılabilir video reklamlarınızı daha alışveriş yapılabilir hale getirmek ve bir sonraki satın alma işlemine ilham verecek göz atılabilir ürün görüntüleri tüketiciye ilham vermeyi amaçlayan yeni bir çözümden faydalandılar. Merchant Center ile video reklamlarını senkronize ettiler, öne çıkarmak istedikleri en çok ilgi gören ürün görselleriyle tüketicileri satın almaya yönlendirdiler ve ürün sayfalarına trafik çektiler.

Devamını oku...

 

Dijital videonun gücünü benimseyin.