garnier – Başarı Hikayelerimiz – SEM
EN
Başarı Hikayelerimiz

garnier

Garnier, YouTube’da gerçekleştirdiği #ÜşenmeÇıkar kampanyasıyla Micellar ürününün satın alma eğiliminde %22.9’luk artış elde etti.

Murat Nur Çolakoğlu-Kıdemli Proje Müdürü

Garnier Micellar kusursuz Makyaj Temizleme suyu ve çift fazlısının aslında hedef kitlelerine baktığımızda ürünün alameti farikası bize doğru bir yol haritası oldu. Bu kampanyanın başarısına baktığımız zaman hem şirketimizin dijitaldeki stratejisi hemde bu kampanya özelinde geliştirdiğimiz dijital ve kreatif planlamamızın bütünlüğünü görüyoruz. biz şirket olarak dijitalde medya planlamasından ziyade hedef kitle planlaması yapıyoruz. Bu yolda %100 Programatik kullanıyoruz. Double Click’in bize getirdiği avantajları Youtube’un zenginliği ile birleştiriyoruz.

Garnier, L’Oreal’in bir başka alt markası olan Maybelline’in YouTube’daki “Makyaj Şehirde” kanalının başarısını, yeni bir ürününü tanıtmak için kullanmak istedi. YouTuber Cansu Yeğin ve Cansu Akın; ve makyaj sanatçısı Alp Kavasoğlu ile Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu’nun üstün özelliklerini anlatan video içerikler hazırlayan ekipten, YouTube kanalını etkin bir şekilde kullanarak Yeniden Pazarlama, Benzer Kitleler, Özel İlgi Alanı gibi hedefleme stratejileri ve Bumper reklamlarla elde ettikleri içgörüleri ve başarı yolculuklarını dinliyoruz.

%55 Reklam Hatırlanırlığı Artışı %22,9 Satın Alma Eğilimi Artışı Garnier Micellar Aramalarında %100 Artış