Dominos – Başarı Hikayelerimiz – SEM
EN
Başarı Hikayelerimiz

Dominos

Performance Max ile ROAS’da %173 Artış Sağladık

Duygu Kuşaksız, Domino’s Türkiye E-commerce Manager

Performance Max, ROAS’ı maksimize ederek güçlü sonuçlar elde etmemizi sağladı.

Domino’s, 73 ayrı lokasyonda 570’ten fazla şube sayısı ile Türkiye’nin en büyük pizza restaurant zincirlerinden biri.  Ağırlıklı Google search ve app reklamlarıyla yatırım getirisini ve pazar payını sürekli arttırmayı hedefleyen Domino’s ile Mart 2021 tarihinde Google’ın pilot uygulamasına dahil olarak Performance Max kampanyalarını deneyimleme fırsatı bulduk.

Aldığımız sonuçlar ise oldukça memnuniyet vericiydi.

Öncelikli amacımız “maximize conversion value” bidding stratejisini kullanarak, total geliri maximum ROAS ile sonuçlandırmak oldu. 3 Al 1 öde offer’ını ana görselimiz olarak konumlandırdığımız kampanyamızda, brand kampanyalarının ardından en yüksek ROAS’ı yakaladık. 

Sonuç olarak,

Gelirde %5, ROAS’da ise %173 artış gözlendi. Hesap düzeyinde ise %18 daha yüksek CTR, %11 ise daha yüksek dönüşüm oranı gerçekleşti.

Tüm bu rakamlar ışığında pilot olarak konumlandırdığımız bu deneme yayını, sürekli yatırım yaptığımız ana kampanyalarımızdan biri haline getirdik.

Performance Max güçlü ROAS sonuçlarının yanı sıra, kampanya kurulumu ve optimizasyon gibi başlıkları da otomatize ederek zamandan tasarruf etmemize yardımcı oldu.
Kaan Kayadelen, SEM Snr. Account Manager

ROAS’da %173 Artış Nasıl Sağladık?