Dominos – Başarı Hikayelerimiz – SEM
EN
Başarı Hikayelerimiz

Dominos

1960 yılında ABD’de kurulan Domino’s Pizza, bugün dünyada 85 ülkede toplam 14 binden fazla restoran işletiyor. Türkiye’de 22 yıldır faaliyetlerini sürdüren Domino’s Pizza, 68 ilde 521 şubesiyle ülkenin pizza endüstrisine öncülük ediyor. Uygulama indirmesini artırmak ve maliyetini azaltmak isteyen Domino’s Pizza, Universal App kampanyasını kullanmaya karar verdi.

Alican Ertem, Digital Kanallar Grup Müdürü, Domino’s Pizza Türkiye

“Alışılagelmiş statik görseller yerine video öğelerini de eklediğimiz UAC kampanyasıyla uygulama indirme maliyetlerini %75 oranında aşağıya çekmeyi başardık. Bundan sonraki süreçte bu kampanyanın çıktılarından oldukça faydalanacağız.”

Hedefler

Yaklaşım

Sonuçlar

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızlı servis pazarının gelişmesindeki baş aktörler arasında yer alan Domino’s Pizza, evlere servis pizza ile özdeşleşmiş durumda. Markanın Türkiye’deki evlere servis cirosunun yüzde 48’ini dijital kanallardan alınan siparişler oluşturuyor. İnovasyon ve teknoloji yatırımlarına önem veren Domino’s Pizza, Türkiye’de 2018 yılının ilk yarısında %16’lık bir satış artışı etti. Marka, yaptığı işi sadece “bir mutfak ve dükkan” ile sınırlı tutmuyor, lezzetinin yanı sıra hayata geçirdiği teknolojik uygulamalarla da öne çıkıyor.

Domino’s Pizza, uygulama indirme rakamı ve erişimi ile birlikte uygulamalara yeni üye kazandırarak sadık müşteri sayısını artırmak istedi. Bununla beraber indirme başına maliyeti azaltarak Universal App kampanyalarını (UAC) kullanarak reklam harcamalarından elde ettiği geliri (ROAS) yükseltmeyi hedefledi. Bu doğrultuda performans ajansı SEM ile birlikte, UAC reklam modeli ve makine öğrenimi teknolojisinin benimsendiği bir kampanya oluşturdu.

Devamını oku...

Domino’s Pizza, Universal App kampanyasıyla uygulama indirme maliyetini %75 azalttı