Arama Motoru Optimizasyonu – Hizmetlerimiz – SEM
EN
Hizmetlerimiz

Arama Motoru Optimizasyonu

SEO /Arama Motoru Optimizasyonu

Diğerlerinden farklı ve bir adım önde olduğunuzu göstermenin yolu, teknolojiyi emek ve yaratıcılıkla birlikte kullanmaktan geçer. Markanızı yaratmak için verdiğiniz emeğin dijital platformlarda da görünür olması için doğru bir stratejiye ve ipuçlarına ihtiyacınız vardır. Son derece geniş ve tecrübeli SEO ekibimizle, doğru içerik fikirleri, çevirimiçi tanıtım, URL tasarımı ve kod önerileri ile web sitenizin arama sonuçlarında en üst sıralarda çıkması ve üst düzeyde ziyaretçi trafiğine ulaşması için size yardımcı oluyoruz. Bunu yaparken, bir çok uluslarası SEO aracı kullanıyoruz ve SEO yönlendirmeleriyle marka bilinirliliğinizin artmasına ve web siteniz için koyduğunuz hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı oluyoruz.

 

Teknik Çalışmalar

Googlebot’ların sayfayı daha iyi anlayabilmesi ve sayfa içerisinde verilen bilgileri okuyabilmesi için sayfaların taranabilir olarak kurgulanması gerekir. Googlebot, sayfa içerisinde verilen bilgileri göremediği zaman ne olduğunu bilemez ve bu sayfaları kullanıcılara tavsiye etmez. Teknik çalışmalar, Googlebot’un sayfaları daha rahat tarayabilmesini ve sayfadaki tüm verilere doğru şekilde ulaşabilmesi amacıyla site içerisinde yapılan çalışmaları kapsar. Köklü teknik çalışmalardan ziyade, uygulanabilecek teknik güncellemeler ile site sahipleri Googlebot’a doğru sinyalleri vererek daha fazla kullanıcıya ulaşabilecekleri sıralamaları elde ederler.

Markanızı yaratmak için verdiğiniz emeğin dijital platformlarda da görünür olması için doğru bir stratejiye ihtiyacınız vardır. Bu stratejiyi yaratmak için tecrübe, tecrübe için de yüksek hacimli trafik yönetmek gerekir. Bu stratejiyi, aylık 260 milyon ziyaret sayısını yöneten bir SEO ekibinden daha iyi kimse veremez.

 

İçerik Çalışmaları

Google’a göre 15 yıllık tarihlerinde en önemli güncelleme olan Hummingbird sonrasında güncel ve özgün içerik üreten sayfaların değeri git gide yükselmeye başladı. Eylül 2013 itibariyle sadece hedef kelimeyi düşünmeyip ‘long tail’ kelimelerin de olduğu, kullanıcılara bilgi veren, farklı konulardan bahseden içerikler, hem hedef kelimelerde sıralamalarını iyileştiriyor hem de çok daha fazla aramada sıralama almaya başlıyor. Doğru oluşturulan içerik stratejileri ile direkt müşteriniz haricinde potansiyel müşterilerinizi de sitenize getirip markanızı tanıtma fırsatı bulabilirsiniz.

 

Tanıtım Çalışmaları

Site içerisinde yapılan çalışmalara ek olarak diğer siteler üzerinden yapılan tanıtım çalışmaları ve Google’a site hakkında en sağlıklı sinyallerin verilebilmesi adına yapılan çalışmalardır. Sitenin konu bütünlüğü ile alakalı, arama motorlarının gözünde değerli siteler ile yapılan tanıtım çalışmaları sadece ‘backlink’ amaçlı değildir. Google’ın ciddi tedbirler aldığı ‘spam backlink’ çalışmalarının aksine özellikle “citation” ve siteye değer sağlayacak çalışmalar ile daha fazla kullanıcıya ulaşmak için Google ilkelerine sadık kalınarak yapılan çalışmalar bütünüdür.

Doğru oluşturulan içerik stratejileri ile mevcut müşteriniz haricinde potansiyel müşterilerinizi de sitenize getirip markanızı tanıtma fırsatı bulabilirsiniz.